Sistemul Comanche 40 Night Vision Clip-On (NVCO) folosește cele mai noi progrese în tehnologia clip-on de viziune de noapte. Conceput pentru fotografierea pe timp de noapte la distanță medie, Comanche 40 oferă claritate, fiabilitate și versatilitate excepționale, oferind cea mai semnificativă funcționalitate și caracteristici la cel mai mic preț posibil.
Acest NVCO poate fi utilizat cu scopuri de zi cu mărire de până la 12x pentru performanțe optime și este echipat cu o montare cu eliberare rapidă și telecomandă fără fir. Comanche 40 este montat pe o șină standard Weaver sau Picatinny în fața unei lunete de zi existente; transformându-l într-un dispozitiv de vizionare nocturnă fără a fi necesară reducerea la zero. Oferă achiziționarea de ținte de neegalat și capabilități îmbunătățite de vizare, făcându-l extrem de practic și eficient în timpul celor mai provocatoare misiuni.
|
| Image Intensifier Tube | Gen 2+ „Nivelul 1” |
| Nivelul cosmetic al IIT | NL1 – cea mai bună calitate |
| Rezoluţie | 51-64 lp/mm |
| Puncte vizibile | clar FOV |
| NL1i | selectat manual tubes, a prezentat o imagine clară și avansată. Calitatea imaginii se apropie de Gen 3 nivel. |
| Mărire | 1x |
| Sistem de lentile | 80 mm; F / 1.44 |
| FOV | Pentru suprafețe de până la |
| Raza de focalizare | 10 m până la infinit |
| Ieșiți din elev | 40 mm |
| Controale | Direct |
| Indicatori Led |
Baterie descarcata; Condiții de lumină excesivă |
| Manual Gain Mod de control: | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Sistem de închidere automată | Da |
| Iluminator cu infraroșu |
IR detașabil cu rază lungă de acțiune iluminator |
| Baterie Tip | O CR123A (3V) sau AA (1.5 V) |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) |
Până la 60 de ore (3 V) la 20°C; până la 30 de ore (1 V) la 5°C |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 50 ° C (-58 ° F la + 122 ° F) |
| Greutate | 1.04 kg (2.3 lbs) |
| Dimensiuni de gabarit | 189 × 104 × 90 mm (7.4 × 4.1 × 3.5 in) |
Hard Case
PARTEA NR .: 6610HCS1
Carcasă de protecție, fabricată dintr-un material solid, robust și concepută special pentru depozitare și transport în condiții de siguranță.
AGM Sioux940 Long-Range Infrared Illuminator comes included with Rechargeable Battery and Charger
PARTEA NR .: 501SIOUX940IR1
AGM Iluminatoarele cu infraroșu cu rază de acțiune foarte lungă oferă capacități de vizualizare mai mari, intensificate de imagine, pentru operații cu lumină ambientală mică sau deloc. Iluminatoarele cu infraroșu sunt utilizate în zone în care nivelul de lumină naturală nu este suficient. Un iluminator IR oferă lumină aproape în infraroșu, care, deși invizibilă cu ochiul liber, poate îmbunătăți foarte mult performanța dispozitivelor de viziune nocturnă. Iluminatorul dispune de reglaje pentru divergența câmpului vizual și puterea de ieșire. AGM iluminatoarele cu rază lungă de acțiune extind în mod semnificativ capacitățile de vizionare a armelor de viziune de noapte și dispozitivele de observare.