AGM Binoclul portabil termic și optic bi-spectru Explorator FSB50-640 este echipat cu detector optic pentru lumină ultra-slabă, 640 × 512 thermal detector, Ecran OLED 1024×768 și vizor cu câmp vizual larg. Dispozitivul poate descoperi și localiza rapid obiecte ascunse chiar și în condiții extreme, cum ar fi fum, ceață, ploaie și zăpadă. Poate fi utilizat pe scară largă în scenarii precum patrulare, aplicarea legii, căutare și salvare, combaterea drogurilor, combaterea contrabandei și capturarea suspecților.
Datorită capacității sale impermeabile, dispozitivul funcționează bine chiar și în condiții meteorologice severe și într-un mediu dificil. Interfața ușor de utilizat a Explorator, butoanele confortabile și ergonomice fac adoptarea și aplicarea incredibil de simple. Unitatea de imagine termică oferă multe variante diferite de palete de imagini: alb cald / negru cald etc., care pot fi ușor adaptate în funcție de condițiile de mediu diferite.
Unitatea poate fi montată cu ușurință pe un trepied care permite operatorului utilizarea comodă / mâini libere a binoclului termic. Acest bi-ocular de înaltă tehnologie poate lua patru baterii 18650 reîncărcabile cu litiu pentru mai mult de 7 ore de funcționare. În plus, puterea externă (5V) oferă un timp de funcționare suplimentar.
| MODUL TERMIC | |
| Senzor de imagine | Matrice de plan focal neîncălzite |
| Max. rezoluție | 640 × 512 @ 25fps |
| Pixel Pitch | 17μm |
| Banda de undă de răspuns | 8μm la 14μm |
| Ajustarea dioptriei | -5 până la +3 dpt |
| NETD | <40mk (@ 25 ° C, F # = 1.0) |
| Obiectiv (distanță focală) | 50mm, focalizare manuală |
| MRAD (I)FOV) | 0.34 |
| Câmp de vizualizare | 12.42 ° × 9.95 ° |
| Deschidere | F 1.0 |
| Zoom digital | 4x |
| MODUL OPTIC | |
| Imagine Sensor | 1 / 3 "Progressive Scan CMOS |
| Min. Lumină | Alb / negru: 0.001 lux @ (F1.0, AGC activat) |
| Max. rezoluție | 1280 × 960 @ 25fps |
| Obiectiv (distanță focală) | 12mm |
| De îmbunătățire a imaginii | 3D DNR, Adaptive AGC |
| AFIȘARE IMAGINE | |
| monitor | 0.39 inci, OLED, 1024 × 768 |
| Mod termic / optic | Vizualizare termică, vizualizare optică B / N, vizualizare fuziune a imaginii sunt selectabile |
| Fuziunea imaginilor | Fuziunea culorilor, fuziunea B / N |
| Palete | Negru fierbinte, alb fierbinte |
| SMART | |
| Hot Track | Da |
| Evidențierea obiectului | Da |
| Afișaj cursor | Un cursor apare în vedere pentru măsurarea aproximativă a distanței față de țintă. |
| Iluminare de fundal automată | Lumina de fundal OLED se stinge automat dacă nu sunt detectați ochi umani. |
| SISTEM | |
| Stocare | Modul de memorie încorporat (32 GB) |
| Înregistrați videoclipuri | Înregistrare video la bord |
| Instantaneu | Captură de imagine la bord |
| Redare video | Da |
| Căutare imagine | Da |
| Wi-Fi | Da |
| GPS | Da |
| ALIMENTARE | |
| Baterie Tip | Patru baterii 18650, necesită 5 ore pentru a fi complet încărcate |
| Durata de funcționare a bateriei | ≥7h |
| Afișajul capacității bateriei | Da |
| GENERAL | |
| Alimentare | 5V DC / 2A |
| Temperatura de lucru | -30 ° C la 55 ° C (-22 ° F la 131 ° F) |
| Nivel de protecție | IP67 |
| Montare | UNC 1/4 ”-20 |
| Iesire cablu | Fișă de aviație: conectare la BNC, DB9 și USB |
| Accesorii (furnizate) | Încărcător de baterii, adaptor de alimentare, țesătură pentru lentile, două curele pentru încheietura mâinii, manual de utilizare, cablu de priză pentru aviație, opt baterii, carcasă dură |
| Dimensiuni (L x W x H) | 164 mm × 182.3 mm × 73.3 mm (6.46 "× 7.18" × 2.89 ") |
| Greutate | <1.0 kg (2.20 lb) |
AGM Solar Power Bank 30000 Mah
PARTEA NR.: 6628XPB31
Vă rugăm să rețineți că costul transportului în Uniunea Europeană poate ajunge la 15-30 EUR, în funcție de țara dvs.
Acest power bank / încărcător QI universal este echipat cu un panou solar care captează energia luminii zilei și o transformă în puterea de încărcare a dispozitivelor dvs. Puteți încărca orice dispozitiv deoarece are cabluri Micro-USB, USB-C și de iluminare încorporate, precum și tehnologie wireless QI. Cu un corp rezistent la șocuri, un design rezistent la ploaie și o baterie de 30,000 mAh, este ideal pentru drumeții lungi și extreme. Pur și simplu atașați acest acumulator rezistent la ploaie, alimentat cu energie solară, la rucsac și gadgeturile dvs. vor avea întotdeauna putere suplimentară. Vezi mai mult