AGM FoxBatBiocularul cu vedere nocturnă -5 este instrumentul perfect pentru observarea la distanță medie și lungă. FoxBat-5 combină un singur intensificator de imagine de înaltă calitate tube cu divizor de fascicul de imagine, ocular dublu și electronică fiabilă. AGM FoxBat-5 oferă o soluție suficientă și durabilă pentru sesiuni lungi de observare și observații la distanță medie și lungă. Acest biocular cu vedere nocturnă este alegerea ideală pentru securitatea casei, utilizarea recreativă și chiar pentru proiecte științifice. Observatorii naturii se vor bucura de combinația dintre imaginea clară ca cristalul și optica profesională rapidă multistrat. AGM FoxBat-5 are opțiunea de montare pe trepied, astfel încât cea mai lungă noapte nu va fi o problemă pentru observatorii de păsări și labi.
| Model Part No. |
NW1 Gen 2+ (cod piesă 13FXB525104011) NL1 HR Gen 2+ (cod piesă 13FXB525103011HR) |
| Image Intensifier Tube |
NW1 Gen 2+ Fosfor alb NL1 Înaltă rezoluție Gen 2+ Fosfor Verde |
| Rezoluţie |
NW1 - 47-55 lp/mm NL1 HR - 60-68 lp/mm |
| FOM |
NW1 - 900-1000 NL1 HR - 1200 |
| Mărire | 5x |
| Sistem de lentile | 140 mm; F / 2.0 |
| FOV | Pentru suprafețe de până la |
| Raza de focalizare | 10 m până la infinit |
| Controale | Digital |
| Reglare dioptrie | -5 până la +5 dioptrii |
| Indicatori Led | Baterie descarcata; Condiții de lumină excesivă |
| Control automat al luminozității | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Iluminator IR detașabil cu rază lungă de acțiune |
| Baterie Tip | Două baterii AA de 1.5 V |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 40 ore |
| Gama de temperatură de funcționare | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 70 ° C (-58 ° F la + 158 ° F) |
| Greutate | 1070 g (2.35 lb) |
| Dimensiuni de gabarit | 280 × 150 × 78 mm (11.0 × 5.9 × 3.0 in) |
AGM Sioux940 Long-Range Infrared Illuminator comes included with Rechargeable Battery and Charger
PARTEA NR .: 501SIOUX940IR1
AGM Iluminatoarele cu infraroșu cu rază de acțiune foarte lungă oferă capacități de vizualizare mai mari, intensificate de imagine, pentru operații cu lumină ambientală mică sau deloc. Iluminatoarele cu infraroșu sunt utilizate în zone în care nivelul de lumină naturală nu este suficient. Un iluminator IR oferă lumină aproape în infraroșu, care, deși invizibilă cu ochiul liber, poate îmbunătăți foarte mult performanța dispozitivelor de viziune nocturnă. Iluminatorul dispune de reglaje pentru divergența câmpului vizual și puterea de ieșire. AGM iluminatoarele cu rază lungă de acțiune extind în mod semnificativ capacitățile de vizionare a armelor de viziune de noapte și dispozitivele de observare.
AGM Titanium Tripod with a Grip
PARTEA NR .: 6606TTR1
Trepiedul din titan cu prindere oferă suport robust și profesional pentru dispozitivul dvs. Placa cu eliberare rapidă de pe cap are un șurub filetat standard de 1/4 ”-20 pentru montarea lunetelor compatibile, a camerelor sau a altor echipamente. PISTOL GRIP poate duce la ușurința de a observa sau fotografia pe un trepied la un nivel nou.
Vezi mai mult