AGM PVSMonoclul cu vedere nocturnă -14 este un dispozitiv de vedere nocturnă robust, ușor și multifuncțional, reglat prin AGM profesioniști pentru piața de electronice de larg consum și utilizarea de zi cu zi pentru cele mai îndrăznețe planuri în aer liber. Acest monocular este folosit la nivel global în unele dintre cele mai provocatoare medii. Speologi de renume le folosesc ca instrumente de încredere pentru călătoriile lor subterane. Pasionații de natură se distrează cu ei în cele mai dure condiții de junglă în căutarea unor specii rare. The AGM PVS-14 poate fi folosit ca dispozitiv portabil sau montat pe hamul inclus, cu alte cuvinte, amplasarea cortului sau adunarea lemnelor pentru foc, pescuitul nocturn sau pur și simplu admirarea stelelor devine din ce în ce mai confortabilă decât era înainte. PVSMonoclul -14 este o unitate complet echipată. Cântărind mai puțin de 12.4 uncii / 350 de grame. Unitatea include control manual al amplificării, o funcție de oprire automată a luminii puternice și un iluminator infraroșu (IR) încorporat. Funcția de oprire a luminii puternice asigură protejarea componentelor electronice din interior. AGM'S PVS-14 include o gamă de accesorii opționale pentru a vă susține cele mai curajoase planuri și modul de gândire aventuros.
| Image Intensifier Tube | Gen 2+ „Nivelul 1 al fosforului alb” |
| Rezoluţie | 60-64 lp/mm |
| FOM | 1400 |
| Mărire | 1x (3x și 5x opțional) |
| Sistem de lentile | 27 mm; F/1.2 |
| FOV | 40° |
| Raza de focalizare | 0.25 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -6 până la +2 dpt |
| Indicatori Led |
Baterie descărcată; IR pornit; Condiții de lumină excesivă |
| Manual Gain Mod de control: | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Sistem de închidere automată | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Baterie Tip | O baterie alcalină AA 1.5V |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 40 de ore la 20 ° C |
| Temperatura de operare Interval | -51° C până la +49° C (-60° F până la 120° F) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | -51° C până la +85° C (-60° F până la 185° F) |
| Greutate | 0.35 kg (12.4 oz) |
| Dimensiuni | 112 × 61 × 61 mm (4.4 × 2.4 × 2.4 in) |
AGM 51 degree FOV Lens Kit
PARTEA NR .: 610150K1
AGM Grad 51 FOV Kitul de lentile permite utilizatorului să actualizeze unghiul standard de 40 de grade FOV optică pe NVD-ul lor. O astfel de creștere drastică de la 40 la 51 de grade va permite utilizatorului să acopere zone mai mari cu o mișcare minimă a NVD-ului și va facilita găsirea și menținerea obiectului în FOV.
AGM Sioux940 Long-Range Infrared Illuminator comes included with Rechargeable Battery and Charger
PARTEA NR .: 501SIOUX940IR1
AGM Iluminatoarele cu infraroșu cu rază de acțiune foarte lungă oferă capacități de vizualizare mai mari, intensificate de imagine, pentru operații cu lumină ambientală mică sau deloc. Iluminatoarele cu infraroșu sunt utilizate în zone în care nivelul de lumină naturală nu este suficient. Un iluminator IR oferă lumină aproape în infraroșu, care, deși invizibilă cu ochiul liber, poate îmbunătăți foarte mult performanța dispozitivelor de viziune nocturnă. Iluminatorul dispune de reglaje pentru divergența câmpului vizual și puterea de ieșire. AGM iluminatoarele cu rază lungă de acțiune extind în mod semnificativ capacitățile de vizionare a armelor de viziune de noapte și dispozitivele de observare.
AGM PVS14 Binocular Bridge
PARTEA NR.: 6104XP4B1
AGM PVS-14 Binocular Bridge este conceput pentru a monta două PVS-14 monocluri, ceea ce face posibilă obținerea unor binocluri cu vedere nocturnă (denumite în continuare ochelari de protecție). Designul suportului tip punte permite reglarea distanței interpupilare, scoaterea fiecărui monoclu din câmpul vizual și oprirea acestuia. AGM este necesară suportul actualizat pentru căști Dovetail Rhino (piesa # 6103DHMS1) pentru a activa sistemul de oprire/pornire automată
Vezi mai mult
AGM Soft Headgear with plate for Shroud mounting
PARTEA NR.: 6135SHS1
Compatibil cu: PVS14 (51, E, L, Standard - serie), PVS7, Wolf7 pro, NVG/UNVG, Wolf-14
Vezi mai mult
AGM PVS14 J-Arm Dovetail Adapter
PARTEA NR.: 6103XDJ41
AGM Adaptor coadă de rândunică cu braț în J NVG Interface Shoe și funcție de oprire și pornire automată (în combinație cu AGM Suport pentru cască cu coadă de rândunică îmbunătățit (# piesa AGM 6103DHMS1) permite o mișcare de 130 de grade, acoperă dominanța ochiului drept sau stâng. Acest adaptor este compatibil numai cu PVS-14 serii de monocluri cu vedere nocturnă și utilizează o interfață în coadă de rândunică.
Vezi mai mult
Weaver adapter for Infrared illuminator
PARTEA NR .: 6107WAP1
Vă rugăm să rețineți că costul transportului în Uniunea Europeană poate ajunge la 15-30 EUR, în funcție de țara dvs.
Hard Case
PARTEA NR .: 6610HCS1
Carcasă de protecție, fabricată dintr-un material solid, robust și concepută special pentru depozitare și transport în condiții de siguranță.
AGM Sioux850 Long Range Infrared Illuminator with Mount, Dovetail to Weaver Transfer Piece, Rechargeable Battery, and Charger
PARTEA NR .: 501SIOUX850IR1
AGM Iluminatoarele cu infraroșu cu rază de acțiune foarte lungă oferă capacități de vizualizare mai mari, intensificate de imagine, pentru operații cu lumină ambientală mică sau deloc. Iluminatoarele cu infraroșu sunt utilizate în zone în care nivelul de lumină naturală nu este suficient. Un iluminator IR oferă lumină aproape în infraroșu, care, deși invizibilă cu ochiul liber, poate îmbunătăți foarte mult performanța dispozitivelor de viziune nocturnă. Iluminatorul dispune de reglaje pentru divergența câmpului vizual și puterea de ieșire. AGM iluminatoarele cu rază lungă de acțiune extind în mod semnificativ capacitățile de vizionare a armelor de viziune de noapte și dispozitivele de observare.
AGM Afocal Magnifier Lens Assembly, 3X
PARTEA NR .: 61023XA1
Lentilele Afocal de înaltă performanță transformă rapid monocularele sau ochelarii de vedere de noapte într-un dispozitiv de viziune de noapte cu rază lungă de acțiune. The AGM lentilele afocale încorporează optică foarte rapidă și câmp vizual perfect. Ideal pentru observarea pe distanțe lungi. Lentila afocală de AGM este simplu și rapid de instalat în fața obiectivului frontal existent al dispozitivului de viziune de noapte pentru îmbunătățirea vizuală instantanee. Pentru a monta obiectivul afocal pe dispozitiv, înșurubați-l în filetarea obiectivului obiectiv 1X standard.
AGM Afocal Magnifier Lens Assembly, 5X
PARTEA NR .: 61025XA1
Lentilele Afocal de înaltă performanță transformă rapid monocularele sau ochelarii de vedere de noapte într-un dispozitiv de viziune de noapte cu rază lungă de acțiune. The AGM lentilele afocale încorporează optică foarte rapidă și câmp vizual perfect. Ideal pentru observarea pe distanțe lungi. Lentila afocală de AGM este simplu și rapid de instalat în fața obiectivului frontal existent al dispozitivului de viziune de noapte pentru îmbunătățirea vizuală instantanee. Pentru a monta obiectivul afocal pe dispozitiv, înșurubați-l în filetarea obiectivului obiectiv 1X standard.