AGM PVSMonoclul cu vedere nocturnă 14-51 este un dispozitiv de vedere nocturnă robust, ușor și multifuncțional. Acest monoclu este utilizat la nivel global în unele dintre cele mai dificile medii. PVS-14 poate fi utilizat ca dispozitiv portabil sau montat pe hamul de cap inclus.
PVS14-51 are un câmp vizual extins. 51° FOV pe o gamă vizuală largă, fără a fi nevoie ca operatorul să schimbe poziția dispozitivului. PVSMonoclul 14-51 este o unitate complet echipată, cântărind mai puțin de 300 de grame. Unitatea include control manual al amplificării, o funcție de oprire automată a luminii puternice și un iluminator infraroșu (IR) încorporat. Funcția de oprire a luminii puternice asigură fotocatodul de înaltă calitate. tube este protejat.
AGM'S PVS14-51 include o gamă de accesorii opționale pentru a susține practic orice operațiune.
|
| Image Intensifier Tube | Gen 2+ „Nivelul 2 al fosforului alb” |
| Nivelul cosmetic al IIT | NW2 foarte limitat |
| Rezoluţie | 60-64 lp/mm |
| Puncte vizibile | Foarte limitat |
| NW2 | prezintă imperfecțiuni cosmetice minime care permit aproape de margini și nu vor afecta vizualizarea. |
| Mărire | 1x |
| Sistem de lentile | 19 mm; F / 1.26 |
| FOV | 51° |
| Raza de focalizare | 0.25 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -6 până la +2 dioptrii |
| Indicatori LED (în FOV) | - Baterie descărcată - IR pornit - Condiții de lumină excesive |
| Manual Gain Mod de control: | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Baterie Tip | O baterie alcalină AA 1.5V |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 50 de ore la 20 ° C |
| Gama de temperatură de funcționare | -51° C până la +49° C (-60° F până la 120° F) |
| Gama de temperatură de stocare | -51° C până la +85° C (-60° F până la 185° F) |
| Greutate | 300 g (10.6 oz) |
| Dimensiuni (fără capacul obiectivului și ochiul) | 102 × 63 × 69 mm (4.0 × 2.5 × 2.7 in) |
Caz dificil
PARTEA NR .:
AGM Iluminatorul cu infraroșu cu rază lungă de acțiune Sioux940 este inclus cu baterie reîncărcabilă și încărcător
PARTEA NR .:
AGM Iluminator cu infraroșu cu rază lungă de acțiune Sioux850 cu suport, piesă de transfer coadă de rândunică la țesător, baterie reîncărcabilă și încărcător
PARTEA NR .:
AGM Ansamblu lentilă Afocal, 3X
PARTEA NR .:
AGM Ansamblu lentilă Afocal, 5X
PARTEA NR .: