AGM SECUTOR este o lunetă compactă cu imagistică termică, concepută pentru funcționare 24 de ore în orice condiții meteorologice și de mediu. Luneta este fabricată din materiale de construcție de înaltă calitate, ușoare, rezistente la intemperii și rezistente. Trei modificări ale obiectivelor permit alegerea unității perfecte pentru nevoile dumneavoastră, obiectivul de 25 mm fiind conceput pentru trageri la distanță scurtă, modelul de 50 mm fiind excelent pentru misiuni la distanță medie, în timp ce obiectivul de 75 mm va deveni o soluție perfectă pentru țintirea la distanță lungă. Alimentată cu două baterii CR123. SECUTOR Oferă până la 5 ore de funcționare continuă, iar pachetul de baterii externe opționale (5V) de mare capacitate poate crește timpul total de funcționare până la 44 de ore. Opțional, capacitățile dispozitivului pot fi extinse cu un modul Wi-Fi, un înregistrator video extern sau un monitor.
| Tip detector | Microbolometru neîncălzit de 17μm bazat pe senzorul francez ULIS / Lynred |
| Rezoluţie | 384x288 |
| Rată de reîmprospătare | 50 Hz |
| Recunoaștere | 400yd |
| Detectare | 800yd |
| Sistem de lentile | 50 mm; F / 1.0 |
| Mărire | 2.4 × |
| Câmp vizual (H × V) | 7.5 ° x 5.6 ° |
| Zoom digital | 1 ×, 2 ×, 4 ×, PIP |
| Gama de reglare a dioptriilor | -5 până la +5 dpt |
| Gama de focalizare | 10 m până la infinit |
| Alinare pentru ochi | 40 mm |
| Afişa | HD 1024x768 |
| Format video / foto | AVI/JPG |
| Palete de imagistică a temperaturii | Black Hot, White Hot și altele |
| interfațare | Conector S620 (alimentare, intrare / ieșire video analogică, înregistrator video digital); Micro-USB (pachet de baterii externe) |
| Baterie Tip | Doi CR123A Baterii cu litiu 3V |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 5 ore |
| Alimentare electrică | 5V USB / 3.6 ~ 7.2V |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +70°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Grad de protecție | IP67 |
| Greutate | 0.7 kg (1.54 lbs) |
| Dimensiuni de gabarit | 250 x 70 x 85 mm (9.8 x 2.8 x 3.3 in) |
| Dimensiuni (fără ocular) | 170 x 70 x 82 mm (6.7 x 2.8 x 3.2 in) |
| Pachetul include | Riflescope pentru imagistică termică, pânză pentru lentile, carcasă moale, manual de utilizare |
Hard Case
PARTEA NR .: 6610HCS1
Carcasă de protecție, fabricată dintr-un material solid, robust și concepută special pentru depozitare și transport în condiții de siguranță.
AGM Solar Power Bank 30000 Mah
PARTEA NR.: 6628XPB31
Vă rugăm să rețineți că costul transportului în Uniunea Europeană poate ajunge la 15-30 EUR, în funcție de țara dvs.
Acest power bank / încărcător QI universal este echipat cu un panou solar care captează energia luminii zilei și o transformă în puterea de încărcare a dispozitivelor dvs. Puteți încărca orice dispozitiv deoarece are cabluri Micro-USB, USB-C și de iluminare încorporate, precum și tehnologie wireless QI. Cu un corp rezistent la șocuri, un design rezistent la ploaie și o baterie de 30,000 mAh, este ideal pentru drumeții lungi și extreme. Pur și simplu atașați acest acumulator rezistent la ploaie, alimentat cu energie solară, la rucsac și gadgeturile dvs. vor avea întotdeauna putere suplimentară. Vezi mai mult
AGM Wi-Fi Attachment
PARTEA NR .: 6305WIF1
Modul WiFi extern pentru AGM Sistemele de imagistică termică vă vor ajuta să vă conectați dispozitivul și să transmiteți întreaga imagine captată de dispozitivul dvs. de viziune termică pe smartphone sau tabletă. După câțiva pași simpli, dispozitivul dvs. mobil ar putea deveni vizor. Fotografiile și videoclipurile înregistrate de sistemul de viziune termică vor fi inițializate prin intermediul smartphone-ului și nici măcar nu vă vor distrage atenția de la sesiunea de observare.
AGM HD Recorder
PARTEA NR .: 6305HDR1
Recorder extern pentru AGM Sistemele de imagistică termică sunt un dispozitiv de înaltă tehnologie, compact și durabil, care vă va permite să înregistrați orice vă place în maxim 4 ore din timpul operațional. Video de înaltă calitate cu rezoluție 640x480 ar deveni o ocazie frumoasă de a revizui cele mai bune momente ale sesiunilor de observare.