Wolf-14 este un monocular cu vedere nocturnă de înaltă tehnologie, durabil și versatil, care oferă performanțe excelente la un preț rezonabil. Dotat cu caracteristici de înaltă tehnologie, Wolf-14 este la fel de potrivit pentru profesioniștii din domeniul securității, cât și pentru vânătoare și recreere. Wolf-14 poate fi ținut în mână sau montat pe o cască. O montură specializată permite montarea în fața unei camere video sau a unei camere, ceea ce îl face ideal pentru fotografierea nocturnă. Cu o varietate de obiective compatibile, vizualizarea nocturnă de la distanță lungă este disponibilă în câteva secunde. Wolf-14 dispune de un circuit de oprire a luminii puternice și de un iluminator IR spot/flood încorporat. Wolf-14 poate fi echipat cu sisteme de înaltă performanță Gen 2 intensificatoare de imagine tubes în fosfor verde sau alb.
| Image Intensifier Tube | Rezoluție Înaltă Gen 2+ Image Intensifier Tube |
| Rezoluţie | 60-68 lp/mm |
| Sensibilitatea luminoasă a fotocatodului μA/lm | 550-750 |
| Sensibilitate radiantă la 830 nm mA/W | 50-53 |
| Câștig luminos (unități rel.) | 25000-33000 |
| Mărire | 1x |
| Sistem de lentile | 25 mm; F / 1.2 |
| FOV | Pentru suprafețe de până la |
| Raza de focalizare | 0.25 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -5 până la +5 dioptrii |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Baterie Tip | O CR123A (3V) |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 40 de ore la 20 ° C |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 70 ° C (-58 ° F la + 158 ° F) |
| Evaluarea de mediu | IP65 |
| Greutate | 292 g (0.5 lb) |
| Dimensiuni de gabarit | 115 × 69 × 74 mm (4.5 × 2.7 × 2.9 in) |
AGM Afocal Magnifier Lens Assembly, 3X
PARTEA NR .: 61023XA1
Lentilele Afocal de înaltă performanță transformă rapid monocularele sau ochelarii de vedere de noapte într-un dispozitiv de viziune de noapte cu rază lungă de acțiune. The AGM lentilele afocale încorporează optică foarte rapidă și câmp vizual perfect. Ideal pentru observarea pe distanțe lungi. Lentila afocală de AGM este simplu și rapid de instalat în fața obiectivului frontal existent al dispozitivului de viziune de noapte pentru îmbunătățirea vizuală instantanee. Pentru a monta obiectivul afocal pe dispozitiv, înșurubați-l în filetarea obiectivului obiectiv 1X standard.
AGM Soft Head Gear for Wolf-14
PARTEA NR.: 6104HW41
AGM Soft Headgear with plate for Shroud mounting
PARTEA NR.: 6135SHS1
Compatibil cu: PVS14 (51, E, L, Standard - serie), PVS7, Wolf7 pro, NVG/UNVG, Wolf-14
Vezi mai mult
AGM Afocal Magnifier Lens Assembly, 5X
PARTEA NR .: 61025XA1
Lentilele Afocal de înaltă performanță transformă rapid monocularele sau ochelarii de vedere de noapte într-un dispozitiv de viziune de noapte cu rază lungă de acțiune. The AGM lentilele afocale încorporează optică foarte rapidă și câmp vizual perfect. Ideal pentru observarea pe distanțe lungi. Lentila afocală de AGM este simplu și rapid de instalat în fața obiectivului frontal existent al dispozitivului de viziune de noapte pentru îmbunătățirea vizuală instantanee. Pentru a monta obiectivul afocal pe dispozitiv, înșurubați-l în filetarea obiectivului obiectiv 1X standard.