AGM FoxBatBiocularul cu vedere nocturnă -8 este instrumentul perfect pentru observarea la distanță lungă. FoxBat-8 combină o lentilă obiectiv catadioptrică compactă cu un intensificator de imagine unic de înaltă calitate tube cu divizor de fascicul de imagine, ocular dublu și electronică fiabilă.
AGM FoxBat-8 oferă o soluție suficientă și durabilă pentru sesiuni de vizualizare de lungă durată și observații la distanță. Acest biocular cu vedere nocturnă este alegerea ideală pentru securitatea frontierelor, observarea perimetrului bazelor, interzicerea drogurilor, colectarea de informații și uz recreațional.
Operatorii vor experimenta beneficiile imaginilor clare, combinate cu optica multicoated profesională, rapidă. The AGM
FoxBat-8 are opțiunea de montare pe trepied pentru a reduce oboseala.
FoxBat-8 este un dispozitiv de vedere nocturnă de înaltă calitate, cu mărire, construit în jurul unui Gen 2+ sau Gen 3 intensificatoare de imagine de înaltă performanță
tubeFuncția de oprire la lumină puternică asigură intensificatorul de imagine de înaltă calitate tube este protejat de supraexpunere.
FoxBat-8 este alimentat de două baterii AA, iar timpul său de funcționare tipic cu o singură încărcare a bateriei este de până la 40 de ore de utilizare continuă.
| Image Intensifier Tube | Rezoluție Înaltă Gen 2+ Image Intensifier Tube |
| Sensibilitatea luminoasă a fotocatodului μA/lm | 550-750 |
| Sensibilitate radiantă la 830 nm mA/W | 50-53 |
| Câștig luminos (unități rel.) | 25000-33000 |
| Rezoluţie | 60-68 lp/mm |
| Mărire | 8x |
| Sistem de lentile | 216 mm; F / 1.8 |
| FOV | Pentru suprafețe de până la |
| Raza de focalizare | 10 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -5 până la +5 dioptrii |
| Indicatori cu LED-uri |
- Bateria descărcată - Condiții de lumină excesivă |
| Control automat al luminozității | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Iluminator IR detașabil cu rază lungă de acțiune |
| Baterie Tip | Două baterii AA de 1.5 V sau 1 litiu (BA-5567/U) |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 40 ore |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 70 ° C (-58 ° F la + 158 ° F) |
| Greutate | 1.76 kg (3.9 livre) |
| Dimensiuni de gabarit | 215 × 155 × 146 mm mm (8.5 × 6.1 × 5.7 inchi) |