AGM UNVG-51 este un sistem de vedere nocturnă cu două canale. UNVG-51 utilizează optică avansată multistrat cu un câmp vizual extins de 51 de grade și este construit pentru a rezista, având o carcasă compozită compactă. Dispozitivul poate fi echipat cu un Gen 2+ sau Gen 3 intensificatoare de imagine de înaltă performanță tube (IIT). Cel/Cea/Cei/Cele UNVG este, de asemenea, echipat cu control manual al amplificării, care ajustează luminozitatea imaginii, oferind cea mai înaltă calitate posibilă a imaginii chiar și în condiții de lumină schimbătoare. Mișcarea independentă a tube Capsulele permit configurații cu unul sau două ochi pentru o flexibilitate operațională sporită. Fiecare tube se oprește automat când capsula este rotită lateral. Funcționând cu o singură baterie alcalină AA, UNVG Poate funcționa până la 15 ore. Cu o baterie externă (inclusă), timpul de funcționare crește la 50 de ore! De asemenea, este echipat cu un iluminator infraroșu integrat pentru citire în întuneric. Dispozitivul poate fi instalat fie pe un suport standard pentru căști, fie pe un suport pentru cască.
| Image Intensifier Tube | Gen 2+ Fosfor alb „Nivelul 1” |
| Rezoluţie | 64 lp/mm |
| FOM | 1800 |
| Mărire | 1x |
| Sistem de lentile | 19 mm, F / 1.26 |
| FOV | 51° |
| Ieșiți din diametrul elevului | 14 mm |
| Raza de focalizare | 0.25 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -6 până la +2 dioptrii |
| Distanța interpupilară | 56 până la 72 mm |
| Alinare pentru ochi | 17mm |
| Manual Gain Mod de control: | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Baterie Tip | O baterie AA (1.5 V) sau un pachet de baterii externe (patru baterii AA sau două baterii CR123A) |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune, 20°C, IR oprit) |
O baterie AA - până la 15 ore Pachet de baterii externe (patru AA) - până la 60 de ore Pachet de baterii externe (două CR123A) - până la 40 de ore |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 70 ° C (-58 ° F la + 158 ° F) |
| Nivelul de protecție | IP67 |
| Greutate (fără bariere) |
Ochelari de protecție: 550 g (1.2 lb) Baterie externă: 250 g (0.55 lb) |
| Dimensiuni de gabarit |
Ochelari de protecție: 101 × 116 × 85 mm (4.0 × 4.6 × 3.3 in) Baterie externă: 102 × 86 × 34 mm (4.0 × 3.4 × 1.3 in) |
AGM Soft Headgear with plate for Shroud mounting
PARTEA NR.: 6135SHS1
Compatibil cu: PVS14 (51, E, L, Standard - serie), PVS7, Wolf7 pro, NVG/UNVG, Wolf-14
Vezi mai mult