AGM Wolf-7 PRO este un sistem de ochelari de vedere nocturnă bi-oculari, construit în jurul unui intensificator de imagine de calitate comercială. tubespecial concepute pentru a oferi opțiuni decente de vedere nocturnă pentru vânătorii cu buget redus și alți pasionați de activități în aer liber. Sunt o alegere excepțională pentru utilizarea hands-free. Construite cu optică de înaltă calitate și electronică simplă și fiabilă, Wolf-7 PRO oferă imagini luminoase și clare cu vedere nocturnă, chiar și în cele mai dificile condiții, fie că este vorba de o plimbare cu barca de-a lungul coastei sau de explorarea celei mai apropiate peșteri cu copiii dumneavoastră. Distanța interpupilară reglabilă va oferi o experiență confortabilă de vedere nocturnă utilizatorilor de orice vârstă și de orice mărime. Această unitate include o sursă de lumină IR încorporată pentru citirea hărților sau iluminare de bază, pe distanțe scurte, în întuneric complet. Rezistent la apă, robust, ușor și compact,... Wolf-7 PRO este unitatea perfectă hands-free pentru o varietate de activități în aer liber cu familia. Arată-le copiilor tăi frumusețea nopții!
| Model Part No. |
NW1 (cod piesă 12W7P122154211) NL1 HR (cod piesă 12W7P122153211HR) |
| FOM |
NW1 - 900-1000 NL1 HR - 1200 |
| Rezoluţie |
NW1 - 47-55 lp/mm NL1 HR - 60-68 lp/mm |
| Mărire | 1x |
| Sistem de lentile | 27 mm; F / 1.2 |
| FOV | 40° |
| Raza de focalizare | 0.25 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -5 până la +5 dioptrii |
| Distanța interpupilară | 57 ~ 73 mm |
| Alinare pentru ochi | 15 mm |
| Diametrul pupilei de ieșire | 15 mm |
| Indicatori LED (în FOV) |
- Bateria descărcată - IR activat |
| Control automat al luminozității | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Baterie Tip | Două alcaline AA |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) |
- Până la 40 de ore (IR oprit) - Până la 30 de ore (IR activat) |
| Capacitate de alimentare externă | Da (2.8-4.2 V) |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 70 ° C (-58 ° F la + 158 ° F) |
| Impermeabil | Da (IP65) |
| Greutate | 510 g (1.1 lb) |
| Dimensiuni de gabarit |
× × 183 132 58 mm (7.2 × 5.2 × 2.3 inchi) |
AGM Sioux850 Long Range Infrared Illuminator with Mount, Dovetail to Weaver Transfer Piece, Rechargeable Battery, and Charger
PARTEA NR .: 501SIOUX850IR1
AGM Iluminatoarele cu infraroșu cu rază de acțiune foarte lungă oferă capacități de vizualizare mai mari, intensificate de imagine, pentru operații cu lumină ambientală mică sau deloc. Iluminatoarele cu infraroșu sunt utilizate în zone în care nivelul de lumină naturală nu este suficient. Un iluminator IR oferă lumină aproape în infraroșu, care, deși invizibilă cu ochiul liber, poate îmbunătăți foarte mult performanța dispozitivelor de viziune nocturnă. Iluminatorul dispune de reglaje pentru divergența câmpului vizual și puterea de ieșire. AGM iluminatoarele cu rază lungă de acțiune extind în mod semnificativ capacitățile de vizionare a armelor de viziune de noapte și dispozitivele de observare.
AGM Afocal Magnifier Lens Assembly, 3X
PARTEA NR .: 61023XA1
Lentilele Afocal de înaltă performanță transformă rapid monocularele sau ochelarii de vedere de noapte într-un dispozitiv de viziune de noapte cu rază lungă de acțiune. The AGM lentilele afocale încorporează optică foarte rapidă și câmp vizual perfect. Ideal pentru observarea pe distanțe lungi. Lentila afocală de AGM este simplu și rapid de instalat în fața obiectivului frontal existent al dispozitivului de viziune de noapte pentru îmbunătățirea vizuală instantanee. Pentru a monta obiectivul afocal pe dispozitiv, înșurubați-l în filetarea obiectivului obiectiv 1X standard.
AGM Soft Headgear with plate for Shroud mounting
PARTEA NR.: 6135SHS1
Compatibil cu: PVS14 (51, E, L, Standard - serie), PVS7, Wolf7 pro, NVG/UNVG, Wolf-14
Vezi mai mult
AGM Afocal Magnifier Lens Assembly, 5X
PARTEA NR .: 61025XA1
Lentilele Afocal de înaltă performanță transformă rapid monocularele sau ochelarii de vedere de noapte într-un dispozitiv de viziune de noapte cu rază lungă de acțiune. The AGM lentilele afocale încorporează optică foarte rapidă și câmp vizual perfect. Ideal pentru observarea pe distanțe lungi. Lentila afocală de AGM este simplu și rapid de instalat în fața obiectivului frontal existent al dispozitivului de viziune de noapte pentru îmbunătățirea vizuală instantanee. Pentru a monta obiectivul afocal pe dispozitiv, înșurubați-l în filetarea obiectivului obiectiv 1X standard.