Noul AGM RattlerSeria -C V2 de clipsuri termice se mândrește cu o grosime de 12 microni, sub 20 microni, de top în industrie thermal detectorAceste atribute fizice oferă utilizatorilor o calitate a imaginii de cea mai bună calitate AGM a produs până în prezent cu raze de detecție potențiale de până la 2600 de metri. RattlerCamerele termice cu clips -C V2 au un senzor de înaltă sensibilitate cu rezoluții de 384×288 sau 640×512, care oferă o imagine clară în condiții dure de mediu, cum ar fi întuneric, ceață, fum, praf, ploaie, zăpadă, lemn, camuflaj etc. Rattler-C V2 clip-on Rattler TC poate fi ușor atașat în fața endoscopurilor de zi pentru a converti rapid o optică de zi într-un dispozitiv de imagistică termică, fără a fi necesare unelte sau echipamente speciale. Baterie Li-ion alimentată, înlocuibilă și reîncărcabilă. AGM Rattler-C V2 oferă până la 11 ore de autonomie continuă a bateriei cu o singură încărcare (2 baterii incluse). O baterie externă de 5V (pachet de baterii) poate fi conectată cu ușurință printr-un conector USB-C pentru o creștere semnificativă a timpului de funcționare. Modulul Wi-Fi încorporat este, de asemenea, disponibil pentru streaming video live și înregistrare video/imagini prin intermediul aplicației mobile.
| Rezoluţie | 384 288 × |
| Detector | 12μm VOx Uncooled Plan Focal Array |
| Detector | Mai puțin de 20 mK (25°C, F# = 1.0) |
| Rată de reîmprospătare | 50 Hz |
| Sistem de lentile | 35 mm; F / 1.0 |
| Mărire optică | 1x |
| Câmp de vizualizare | 7.5 ° × 5.6 ° |
| Raza de focalizare | 2 m până la infinit |
| Ieșiți din elev | 22 mm |
| Alinare pentru ochi | 10 mm |
| Raza de detectare (obiect 6') | 1800 m/yd |
| Afişa | 0.39 inci, OLED, 1024 × 768 |
| Palete | Negru fierbinte, Alb fierbinte, Roșu fierbinte, Fusion |
| Corectarea câmpului plat | Auto, Manual, Corecție externă |
| Modul scena | Rece cald |
| Înregistrare video/audio | Da |
| Captura imaginii | Da |
| Mod de asteptare | Da |
| Stocare | EMMC încorporat (16 GB) |
| Corecție defectuoasă a pixelilor | Da |
| WiFi Hotspot | Da |
| Hot Track | Da |
| Măsurarea distanței | Da (stadiametric) |
| Înregistrare activată prin captură (SAR) | Da |
| Baterie Tip |
Înlocuibil și reîncărcabil Li-ion |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune, 20 ° C) | 11 ore (25°C, cu hotspot oprit) |
| Alimentare externă | 5 VDC, 2 A, USB tip C |
| Temperatura de operare Interval | -30 ° C la + 55 ° C (-22 ° F la 131 ° F) |
| Nivelul de protecție | IP67 |
| Max. Recul | 1000g/0.4ms |
| Greutate (fără suport și baterie) | 0.54 kg (1.19 livre) |
| Dimensiuni (fără suport) | 184 × 68 × 67 mm (7.2 × 2.7 × 2.6 in) |
AGM Thermal Targets 25pcs
PARTEA NR.: 633125S1
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 38mm
PARTEA NR.: 6306R2381
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 46.7mm
PARTEA NR.: 6306R2471
AGM Eyepiece for Rattler-C V²
COD PRODUS: 6328XER21
AGM Ocular pentru Rattler-C V² (convertește unitatea în monoclu termic)
AGM-2127 ADM QR Mount for Rattler-C V2
PARTEA NR.: 6306X1271
AGM Thermal Targets 50pcs
PARTEA NR.: 633150S1
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 44mm
PARTEA NR.: 6306R2441
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 30mm
PARTEA NR.: 6306R2301
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 50mm
PARTEA NR.: 6306R2501
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 57mm
PARTEA NR.: 6306R2571
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 52 mm
PARTEA NR.: 6306R2521
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 54 mm
PARTEA NR.: 6306R2541
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 56 mm
PARTEA NR.: 6306R261
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 58 mm
PARTEA NR.: 6306R2571
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 60 mm
PARTEA NR.: 6306R2601
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 62 mm
PARTEA NR.: 6306R2621
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 64 mm
PARTEA NR.: 6306R2641
Front Q-R adapter for Rattler-C V2 / Secutor LRF-C: 65 mm
PARTEA NR.: 6306R2651