ReachIR este o nouă serie premium de monocluri termice de observație portabile. Toate modelele sunt echipate cu un detector în infraroșu de doisprezece microni și un ecran OLED de 1024×768, pentru o redare îmbunătățită a culorilor. Senzorii termici ReachIR sunt, de asemenea, echipați cu cele mai sensibile valori de temperatură din clasa lor, ajungând la sub 20 millikelvin pentru întreaga familie de produse. Alte opțiuni importante includ un telemetru laser integrat de 1,000 de metri.LRF), corp robust și o baterie 18650 detașabilă și reîncărcabilă. Aceste unități se mândresc, de asemenea, cu o rezistență impresionantă la apă, ceea ce asigură utilizatorilor liniște sufletească în timp ce le utilizează în majoritatea condițiilor meteorologice. Noii algoritmi optimizați de procesare a imaginii oferă monocluri termice imagini extrem de optimizate și detalii remarcabile. Memoria încorporată de 64 GB a ReachIR se află, de asemenea, în vârful clasei sale pe piață, cu software avansat care acceptă atât înregistrarea video/audio, cât și captura de imagini. Principalele utilizări ale acestor monocluri termice includ, dar nu se limitează la: vânătoare, aplicarea legii, căutare și salvare, securitate personală, conservare, combaterea braconajului, camping, drumeții și diferite aplicații marine.
| Tip detector |
12μm VOx nerăcit Matrice de plan focal |
| Rezoluţie | 640 512 × |
| Rată de reîmprospătare | 50 Hz |
| NETD | Mai puțin de 20 mK (25 ° C, F # = 1.0) |
| Răspuns Waveband | 8 μm la 14 μm |
| Sistem de lentile | 35 mm; F1.0 |
| Ieșire video | CVBS |
| Câmp vizual (HxV) | 12.5 ° × 10.0 ° |
| Mărire | 2.0x - 16x |
| Zoom digital | 1x, 2x, 4x, 8x |
| Reglare dioptrie | -5 până la +3 dpt |
| Raza de detectare (obiect 6') | 1,800 m |
| monitor | 1024x768, 0.39 inchi, OLED, 50 FPS |
| FFC (Corecție câmp plat) | Auto, Manual, Corecție externă |
| Palete |
Negru fierbinte, alb fierbinte, Roșu fierbinte, fuziune |
| Urmărirea punctelor la cea mai înaltă temperatură | Da |
| Modul scena | Jungla, Recunoaștere |
| Măsurarea distanței |
Telemetru laser: până la 1,000 m, Precizie de ±1 m |
| Laser Lungime de undă | 905 nm |
| Clasa de siguranță laser | Clasa de 1 |
| Hotspot | Da |
| Modul de somn | Da |
| Depozitare încorporată | 64 GB eMMC |
| Înregistrare video/audio | Da / Da |
| Captura imaginii | Da |
| PIP | Da |
| Baterie Tip |
O baterie reîncărcabilă 18650 (amovibil) |
| De viață a bateriei |
4 de ore de funcționare continuă (25°C, WiFi și LRF oprit) |
| Afișajul capacității bateriei | Da |
| Putere externa |
5 VDC / 2 A, interfață USB de tip C Suportă alimentare externă |
| Temperatura de lucru | -30 ° C până la 55 ° C (-22 ° F până la 131 ° F) |
| Nivelul de protecție | IP67 (impermeabil) |
| Dimensiuni |
× × 190 52 86 mm (7.5 × 2.0 × 3.4 inchi) |
| Greutate (fără baterii) | 442 g (0.97 Ib) |