AGM Taipan Seria de monocluri termice V2 este cea mai nouă adăugare la ceea ce este deja cea mai extinsă gamă de produse termice din lume! Seria TaipanV2 se mândrește cu multiple dimensiuni de lentile obiectiv, asociate cu un diametru de 12 microni, lider în industrie. thermal detectorTaipanV2 aduce, de asemenea, multe îmbunătățiri noi familiei de produse pe care utilizatorii le-au așteptat cu nerăbdare în versiunea originală. Taipan monocluri. Aceste îmbunătățiri principale includ trecerea de la o baterie internă reîncărcabilă nedetașabilă la o singură baterie reîncărcabilă detașabilă 18650, un nou senzor termic de 320x256 și un nou senzor de înclinare de 90 de grade care oprește afișajul pentru a economisi durata de viață a bateriei! Taipan V2 vine, de asemenea, cu numeroase îmbunătățiri software și multe funcții care au devenit obișnuite în cadrul AGM sortiment de produse termice: optica cu deschidere F1.0, rată de reîmprospătare de 50 Hz, 16 GB de memorie încorporată, compatibilitate Wi-Fi pentru asociere cu AGM Aplicația Connect, un grad de rezistență la apă IP67, port USB Type-C pentru capacități de alimentare externă și 4 palete de culori. De asemenea, folosesc un ocular mai larg din cauciuc pentru a face vizualizarea afișajului 1280 LCOS extrem de confortabilă pe teren atunci când vizionați perioade lungi de timp într-o singură sesiune. TaipanV2 sunt construite pentru o utilizare completă și ar funcționa excelent pentru vânătoare, agricultură/protecția turmei, aplicarea legii, căutare și salvare, plimbare cu barca, camping și alte activități generale în aer liber. Și, desigur, toate modelele TaipanV2 vor veni cu AGMgaranția transferabilă de 5 ani a lui.
| Tip detector | 12μm VOx Uncooled Plan Focal Array |
| Rezoluţie | 320x256 |
| Rată de reîmprospătare | 50 Hz |
| Răspuns Waveband | 8μm la 14μm |
| NETD | Mai puțin de 35 mK (25 ° C, F # = 1.0) |
| Obiectiv (lungime focală) | 19 mm; F1.0 |
| Ieșire video | CVBS |
| Câmp vizual (H × V) | 9.2° × 6.9°/16.2 mx 12.1 m |
| Mărire | 3×, 6x, 11x, 22.5x |
| Mod Focus | Inel de focalizare |
| Min. Distanța de focalizare | 1.9 m |
| Raza de detectare (obiect 6') | 950 m |
| monitor | 1280x960, 0.4 inchi, LCOS |
| Reglare dioptrie | -4 D până la +4 D |
| FFC (Corecție câmp plat) | Auto, Semi-Automat, Manual |
| Palete | Negru fierbinte, Alb fierbinte, Roșu fierbinte, Fusion |
| Ieșiți din elev | 6 mm |
| Alinare pentru ochi | 20 mm |
| Modul scena | General, comprimat |
| ajustare luminozitate | Da |
| Reglarea tonului | Rece cald |
| Reglarea contrastului | Da |
| Hotspot | Da |
| Mod de asteptare | Da |
| Depozitare încorporată | EMMC încorporat (16 GB) |
| Înregistrare video/audio | Da / Da |
| Captura imaginii | Da |
| Hot Track | Da |
| Măsurarea distanței | Da |
| PIP | Da |
| Baterie Tip | O baterie cu litiu reîncărcabilă 18650 înlocuibilă |
| De viață a bateriei | Până la 6 ore de funcționare continuă (@25°C, WiFi oprit) |
| Alimentare | 5 VDC/2 A, interfață USB Type-C. Suportă alimentare externă |
| Temperatura de lucru | -30 ° C la + 55 ° C (-22 ° F la 131 ° F) |
| Nivelul de protecție | IP67 (impermeabil) |
| Dimensiuni | 173 × 60 × 64 mm (6.8 × 2.4 × 2.5 in) |
| Greutate (fără baterii) | 0.3 kg (0.66 livre) |