AGM WolfKitul -7 SKD este un set de piese necesare pentru asamblare Wolf7 ochelari de vedere nocturnă. Kitul nu include Image Intensifier TubeNu este un sistem funcțional și nu are capacitatea de a fi utilizat ziua sau noaptea fără o asamblare și o aliniere ulterioară. AGM WolfKitul -7 SKD (fără IIT) este vândut sub AGM Program OEM pentru producătorii autorizați care sunt certificați în asamblarea dispozitivelor electrooptice. The Wolf-7 sunt ochelari de vedere nocturnă de înaltă tehnologie, durabili și versatili. Dotați cu caracteristici de înaltă tehnologie, Wolf-7 este potrivit în egală măsură pentru securitate, vânătoare și recreere. Wolf-7 poate fi ținut în mână sau montat pe o cască. Acest kit poate fi echipat cu dispozitive de înaltă performanță Gen 2+ intensificator de imagine tube în versiune cu fosfor verde sau alb. Cel/Cea/Cei/Cele Wolf-7 dispune de un circuit de oprire a luminii puternice și un iluminator IR încorporat.
AGM Wolf-7 Kit caroserie obiectiv, carcasă, ocular, adaptor baterie, fără IIT.Kit SKD de piese asamblate pentru Wolf-7 ochelari de vedere nocturnă
Image Intensifier Tube nu este inclus
Design compact, robust
Se poate monta pe cap pentru utilizare fără mâini
Comenzi ergonomice, simple, ușor de utilizat
Utilizează un singur CR123A Baterie litiu sau alcalină AA, adaptor inclus
Iluminator în infraroșu încorporat
| Image Intensifier Tube | Tip IIT compatibil Gen 2+ G2G |
| Mărire | 1x |
| Sistem de lentile | 24 mm; F / 1.2 |
| FOV | 40° |
| Raza de focalizare | 0.25 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -5 până la +5 dioptrii |
| Indicatori Led | - Baterie descărcată - IR pornit - Nivel excesiv de lumină |
| Control automat al luminozității | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Sistem de închidere automată | Da |
| Baterie Tip | O CR123A (3V) sau baterii alcaline AA (1.5 V) |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 60 de ore la 20 ° C |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 70 ° C (-58 ° F la + 158 ° F) |
| Greutate | 0.45 kg (0.9 livre) |
| Dimensiuni de gabarit | 188 × 122 × 70 mm (7.4 × 4.8 × 2.8 in) |