AGM NVG-50 este un sistem de vedere nocturnă cu două canale. Cu un 51° câmp vizual (FOV), oferă un câmp vizual larg fără a fi nevoie să miști binoclul. AGM NVG-50 prezintă cele mai bune caracteristici de pe piața de consum cu optică multistrat și este construit pentru a rezista, având o carcasă ușoară și robustă. Dispozitivul este construit în jurul Gen 2 intensificatoare de imagine de calitate comercială tubeDeci, raportul preț/performanță foarte atractiv este aici. Funcția de întrerupere a luminii puternice asigură protejarea electronicelor dumneavoastră de înaltă calitate. NVG-40 este echipat și cu funcție manuală Gain Control, care ajustează luminozitatea imaginii, astfel încât să vă puteți personaliza experiența de vedere nocturnă în timpul celor mai îndrăznețe aventuri. AGM NVG-50 este echipat și cu funcție manuală Gain Control, care ajustează luminozitatea imaginii, oferind cea mai înaltă calitate posibilă chiar și în condiții de lumină schimbătoare. Funcționează cu o singură baterie alcalină AA sau CR123A baterie, NVG-50 poate funcționa până la 20 de ore. De asemenea, este echipat cu un iluminator infraroșu integrat pentru citire în întuneric.
|
| Image Intensifier Tube | Gen 2+ Manual „Nivelul 1” „Photonis Automatizat” Gain control ECHO IIT fosfor alb |
| Nivelul cosmetic al IIT | NW1 cea mai bună calitate |
| Rezoluţie | 57-74 lp/mm |
| FOM | 1600-2000 |
| SNR | 23-28 |
| Puncte vizibile | clar FOV |
| NW1 | selectat manual tubes, a prezentat o imagine clară și avansată. Calitatea imaginii se apropie de Gen 3 nivel. |
| Mărire | 1x (3x opțional) |
| Sistem de lentile | 19 mm; F / 1.26 |
| FOV | 51° |
| Raza de focalizare | 0.25 m până la infinit |
| Alinare pentru ochi | 17 mm |
| Reglare dioptrie | -6 până la +2 dpt |
| Distanța interpupilară | 56 până la 72 mm |
| Indicatori Led |
Baterie descărcată; infraroșu pornit; Condiții de lumină excesivă |
| Manual Gain Mod de control: | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Sistem de închidere automată | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Baterie Tip | O CR123A (3V) sau AA (1.5 V) |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) |
Până la 20 de ore la 20 ° C (până la 80 de ore cu opțiune acumulator) |
| Gama de temperatură de funcționare | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 50 ° C (-58 ° F la + 122 ° F) |
| Greutate | 615 g (1.35 lbs) |
| Dimensiuni de gabarit | 112 × 118 × 74 mm (4.4 × 4.6 × 2.9 in) |
Hard Case
PARTEA NR .: 6610HCS1
Carcasă de protecție, fabricată dintr-un material solid, robust și concepută special pentru depozitare și transport în condiții de siguranță.
AGM Goggle Kit W G50
PARTEA NR .: 6104GK51
AGM Setul de ochelari Cap permite montarea dispozitivului de vizionare nocturnă pe construcția capacului pentru utilizare fără mâini.
AGM Sioux940 Long-Range Infrared Illuminator comes included with Rechargeable Battery and Charger
PARTEA NR .: 501SIOUX940IR1
AGM Iluminatoarele cu infraroșu cu rază de acțiune foarte lungă oferă capacități de vizualizare mai mari, intensificate de imagine, pentru operații cu lumină ambientală mică sau deloc. Iluminatoarele cu infraroșu sunt utilizate în zone în care nivelul de lumină naturală nu este suficient. Un iluminator IR oferă lumină aproape în infraroșu, care, deși invizibilă cu ochiul liber, poate îmbunătăți foarte mult performanța dispozitivelor de viziune nocturnă. Iluminatorul dispune de reglaje pentru divergența câmpului vizual și puterea de ieșire. AGM iluminatoarele cu rază lungă de acțiune extind în mod semnificativ capacitățile de vizionare a armelor de viziune de noapte și dispozitivele de observare.
AGM A-focal G50 Magnifier Lens Kit, 3X
PARTEA NR .: 6102AFK1
Convertește rapid NVG într-un binoclu cu vedere nocturnă. Ideal pentru observații la distanță lungă.
AGM Sioux850 Long Range Infrared Illuminator with Mount, Dovetail to Weaver Transfer Piece, Rechargeable Battery, and Charger
PARTEA NR .: 501SIOUX850IR1
AGM Iluminatoarele cu infraroșu cu rază de acțiune foarte lungă oferă capacități de vizualizare mai mari, intensificate de imagine, pentru operații cu lumină ambientală mică sau deloc. Iluminatoarele cu infraroșu sunt utilizate în zone în care nivelul de lumină naturală nu este suficient. Un iluminator IR oferă lumină aproape în infraroșu, care, deși invizibilă cu ochiul liber, poate îmbunătăți foarte mult performanța dispozitivelor de viziune nocturnă. Iluminatorul dispune de reglaje pentru divergența câmpului vizual și puterea de ieșire. AGM iluminatoarele cu rază lungă de acțiune extind în mod semnificativ capacitățile de vizionare a armelor de viziune de noapte și dispozitivele de observare.