AGM Secutor Pro TS50-384 și Secutor Pro TS50-640 sunt lunete compacte cu imagistică termică, concepute pentru funcționare 24 de ore în orice condiții meteorologice și de mediu. Două opțiuni de lentile permit clientului să aleagă unitatea perfectă pentru nevoile sale, obiectivul de 35 mm fiind conceput pentru trageri la distanță medie, în timp ce modelul cu lentilă de 50 mm va fi excelent pentru misiuni la distanță lungă. Luneta de pușcă are un detector termic de înaltă sensibilitate de 384x288 sau 640×512 și un monitor OLED de 1024×768, care oferă o imagine clară în condiții dure de mediu, cum ar fi întuneric, ceață, fum, praf, ploaie, zăpadă, lemn, camuflaj etc. Luneta este utilizată în principal în scenarii precum patrulare și vânătoare etc. Alimentată cu două baterii CR123. AGM Secutor Pro oferă până la 4.5 ore de funcționare continuă. O baterie externă de 5V (power bank) poate fi conectată cu ușurință printr-un conector USB pentru o creștere semnificativă a timpului de funcționare. De asemenea, este disponibil un modul Wi-Fi integrat pentru streaming video live și înregistrare video/imagini prin intermediul aplicației.
| Rezoluţie | 384 288 × |
| Detector | 12μm, Neîncălzit, 50 Hz |
| Sistem de lentile | 50 mm; F / 1.0 |
| Mărire | 4 × - 32 × |
| Câmp de vizualizare | 5.3 ° × 4.0 ° |
| Zoom digital | 1 ×, 2 ×, 4 ×, 8 × |
| Alinare pentru ochi | 45 mm |
| Afişa | 0.39 inci, OLED, 1024 × 768, 50 Hz |
| reticul | 5 tipuri, 4 culori, pornit / oprit |
| Ajustare Boresight | Control digital |
| Increment Boresight | 0.09 mil / 0.31 MOA |
| Măsurarea distanței | Da (telemetru stadiametric) |
| Palete | Negru fierbinte, Alb fierbinte, Roșu fierbinte, Fusion |
| Modul scena | Jungla, Recunoaștere |
| Mod imagine în imagine (PIP) | Da (2 × Zoom) |
| Hotspot | Da |
| Mod de asteptare | Da |
| Înregistrare video | Da |
| Instantaneu de imagine | Da |
| Ieșire CVBS | Da (prin USB) |
| Corecția pixelilor defecți (DPC) | Da |
| Corectarea uniformității | Auto, Manual, Corecție externă |
| Stocare | EMMC încorporat (16 GB) |
| Baterie Tip |
Două baterii litiu CR123 (3V) sau două baterii RCR123 (până la 4.2V) Acumulatori |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune, 20 ° C) | Până la 4.5 ore |
| Alimentare externă | 5 VDC / 2 A, interfață USB de tip C |
| Temperatura de operare Interval | De la -20 ° C la + 55 ° C (-4 ° F la + 131 ° F) |
| Grad de protecție | IP67 |
| Înălțimea testului de scădere | 1.5m (4.9 picioare) |
| Greutate (fără baterie) | 0,76 kg (1.67 lb) |
| Dimensiuni de gabarit | 205 × 82 × 85 mm (8.1 × 3.2 × 3.3 in) |