AGM PVSKitul -7 SKD este un set de piese necesare pentru asamblare PVS7 ochelari de vedere nocturnă. Kitul nu include Image Intensifier TubeNu este un sistem funcțional și nu are capacitatea de a fi utilizat ziua sau noaptea fără o asamblare și o aliniere ulterioară. AGM PVSKitul -7 SKD (fără IIT) este vândut sub AGM Program OEM pentru producătorii autorizați care sunt certificați în asamblarea dispozitivelor electrooptice. The PVS-7 sunt ochelari de vedere nocturnă de înaltă tehnologie, durabili și versatili. PVS-7 este recunoscut pe scară largă pentru fiabilitatea sa de neegalat și designul ergonomic. Acest sistem de ochelari de vedere nocturnă de calitate militară americană și-a dovedit în repetate rânduri valoarea în luptă și este de cea mai înaltă calitate AN/PVS-7 sisteme B/D de pe piață. Cel PVS-7 poate fi ținut în mână sau montat pe o cască. Acest kit poate fi echipat cu dispozitive de înaltă performanță Gen 2+ sau Gen 3 intensificatoare de imagine tube în versiune cu fosfor verde sau alb. Cel/Cea/Cei/Cele PVS-7 dispune de un circuit de oprire a luminii puternice și un iluminator IR încorporat.
AGM PVS-7 Kit corp: obiectiv, carcasă, 2 oculare, fără IIT.Kit SKD de piese asamblate pentru PVS-7 ochelari de vedere nocturnă
Image Intensifier Tube nu este inclus
Design compact, robust
Se poate monta pe cap pentru utilizare fără mâini
Comenzi ergonomice, simple, ușor de utilizat
Utilizează un singur litiu BA-5567/U sau două baterii alcaline AA
Iluminator în infraroșu încorporat
| Image Intensifier Tube | Compatibil IIT tip 10130 |
| Mărire | 1x |
| Sistem de lentile | 27 mm; F / 1.2 |
| FOV | 40° |
| Raza de focalizare | 0.2 m până la infinit |
| Reglare dioptrie | -6 până la +2 dioptrii |
| Indicatori Led | - Baterie descărcată - IR activat |
| Control automat al luminozității | Da |
| Iluminator cu infraroșu | Da |
| Decupare lumină puternică | Da |
| Baterie Tip | 2 alcaline AA sau 1 litiu (BA-5567/U) |
| Durata de viață a bateriei (în funcțiune) | Până la 60 de ore la 20 ° C |
| Temperatura de operare Interval | -40°C până la +50°C (-40°(de la 0°F la +50°C) |
| Intervalul temperaturii de depozitare | De la -50 ° C la + 70 ° C (-58 ° F la + 158 ° F) |
| Greutate | 0.68 kg (1.5 livre) |
| Dimensiuni de gabarit | 162 × 152 × 76 mm (6.4 × 6.0 × 3.0 in) |