Secutor LRF-C este un sistem compact de imagistică termică cu clips, cu telemetru laser de precizie încorporat, care permite transformarea rapidă a opticii de zi într-un dispozitiv de imagistică termică, fără a fi nevoie de unelte sau echipamente speciale. Echipat cu un senzor de înaltă sensibilitate de 12 μm. thermal detector și monitor OLED 1024×768, AGM Secutor LRF-C oferă o imagine clară în condiții de mediu dure, inclusiv întuneric, ceață, fum, praf, ploaie, zăpadă, tufișuri, camuflaj etc. Interfața ușor de utilizat, comenzile de operare confortabile și ergonomice fac... Secutor LRF-C se utilizează incredibil de ușor. Secutor LRF-C poate fi ușor atașat în fața lunetelor de pușcă cu mărire de până la 10x pentru utilizare la distanță medie. Telemetrul laser încorporat al modelului AGM Secutor LRF-C este conceput pentru a determina distanța exactă dintre observator și țintă. Rezultatele măsurătorilor sunt afișate pe monitorul lunetei. Patru baterii Li-Ion înlocuibile oferă dispozitivului peste 6 ore de funcționare continuă. O baterie externă de 5V (pachet de alimentare) poate fi conectată cu ușurință printr-un conector USB la USB-C pentru o creștere semnificativă a timpului de funcționare. Dispozitivul este echipat cu stocare EMMC rapidă pentru înregistrare video/audio și captura de imagini încorporată. Modulul Wi-Fi încorporat permite streaming video live și înregistrarea video/imagini prin intermediul aplicațiilor mobile.
| Tip detector | 12μm VOx Uncooled Plan Focal Array |
| Rezoluţie | 640 512 × |
| Rată de reîmprospătare | 50 Hz |
| Răspuns Waveband | 8 μm la 14 μm |
| NETD | Mai puțin de 20 mk (@ 25 ° C), F # = 1.0 |
| Sistem de lentile | 75 mm; F1.2 |
| Câmp vizual (H×V) | 5.9 ° × 4.7 ° |
| Mărire | 1 × |
| Raza de detectare (obiect 6') | 3,800 m/yd |
| Ieșiți din elev | 22 mm |
| monitor | 1024x768, 0.39 inch, OLED |
| FFC (Corecție câmp plat) | Auto, Manual, Corecție externă |
| Palete | Negru fierbinte, Alb fierbinte, Roșu fierbinte, Fusion |
| Telemetru laser | Până la 1000 m, precizie ± 4 m |
| Laser Lungime de undă | 905 nm |
| Clasa de siguranță laser | Clasa de 1 |
| Urmărirea punctelor la cea mai înaltă temperatură | Da |
| Corecție defectuoasă a pixelilor | Da |
| WiFi Hotspot | Da |
| Mod de asteptare | Da |
| Prevenirea arsurilor | Da |
| Depozitare încorporată | 16 GB eMMC |
| Înregistrare video/audio | Da |
| Captura imaginii | Da |
| Înregistrare activată prin captură | Da |
| Baterie Tip | Patru CR123A Acumulator litiu |
| Durata de funcționare a bateriei (WiFi oprit) | Mai mult de 6 ore |
| Putere externa | 5 VDC / 2 A, USB Type-C |
| Temperatura de lucru | -30 ° C până la 55 ° C (-22 ° F până la 131 ° F) |
| Nivelul de protecție | IP67 |
| Max/ Recul | 1,000 g / 0.4 ms |
| Dimensiuni (fără suport) | 228 × 111 × 81 mm (9 × 4.4 × 3.2 in) |
| Greutate (fără suport și baterie) | 0.73 kg (1.6 livre) |
AGM-2124 ADM quick release mount (for Secutor LRF-C Series)
PARTEA NR.: 6306X1241
Suport cu eliberare rapidă ADM (pentru Secutor LRF-Seria C)